Poza Teatrem Hiszpańskim kolejną „flagową” inicjatywą w naszym liceum jest szkolny zespół taneczny prowadzony przez nauczyciela wychowania fizycznego prof. Pawła Didkowskiego.

08 kwietnia 2017 r. zespół taneczny w składzie: Stanisław Anczyk (3B1), Rafał Paprota (3C), Bartłomiej Zdziebko (3B2), Michał Giec (3C), Szymon Maciejewski (3C), Krzysztof Kustrzępa (3H), Krzysztof Staszewski (3B1), Oliwier Jędrysek (3B2), Kamila Han (3H), Kinga Dymowska (3H), Alina Malik (3H), Marta Kozłowska (3H), Dominika Kamińska (3B1), Katarzyna Herbut (3B2), Barbara Waleczek (3C), Sara Niechciał (3C), reprezentował szkołę w III Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru o Puchar Czarnych Diamentów.

Uczniowie występowali w kategorii Tańców Narodowych na deskach teatru Pałacu Młodzieży w Katowicach i zdobyli I miejsce.

Zobacz występ naszej drużyny:

 

 

Galeria zdjęć:


Taniec tradycyjny od lat jest specjalnością naszego liceum – pod okiem prof. Pawła Didkowskiego kolejne roczniki naszych uczniów poznają tajniki dawnych stylów tanecznych, dzięki swoim umiejętnościom zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Potwierdzeniem roli, jaką promowanie wiedzy i umiejętności tańców tradycyjnych ma w II LO, był organizowany przez kilka lat w siedzibie naszego szkoły Festiwal Poloneza.

Zachęcamy do zobaczenia prezentacji tanecznych naszego zespołu z ubiegłych lat: