2 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach Akademii Młodego Lekarza. Wykład pt. „Organizacja, zasady, zadania opieki paliatywnej” wygłosił dr hab. n. med. Marcin Janecki – kierownik Zakładu Medycyny i Opieki Paliatywnej Katedry Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 
Uczniowie klasy 1b2 dowiedzieli się nie tylko, czym zajmuje się medycyna paliatywna, ale również, jakie związane są z opieką paliatywną aspekty psychologiczne, społeczne i ekonomiczne, ważne z punktu widzenia chorego, jak również jego najbliższego otoczenia. Ponadto prelegent przedstawił zasady opieki paliatywnej oraz sposób jej przyznawania, realizowania i organizacji w naszym kraju, jak również miejsce polskiej opieki paliatywnej w Europie i na świecie. W trakcie dyskusji został poruszony temat dużego obciążenia psychicznego lekarzy medycyny paliatywnej i ich niezwykłej roli w życiu pacjentów i ich rodzin.

 
Dziękujemy Panu dr. n. med. Marcinowi Janeckiemu za przybliżenie tak trudnego tematu, a także za przekazanie wiedzy w niezwykle przystępny sposób.