Miło nam zawiadomić, że klasy o profilu politechniczno-ekonomicznym SIGMA, którym patronuje Politechnika Śląska, zostały w bieżącym roku szkolnym objęte opieką również przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Zainteresowani ekonomią uczniowie klas trzecich w kwietniu wzięli udział w Dniach Otwartych, a młodsze klasy SIGMA, dzięki umowie z UE, mogą uczestniczyć w zajęciach (wykładach, warsztatach i spotkaniach), przygotowanych specjalnie dla nich przez pracowników naukowych Uczelni oraz wykładach rektorskich i otwartych.

 

ue

Najbliższe zajęcia dla uczniów klas 1 SIGMA oraz 0H i 2A odbędą się w środę, 17 czerwca, w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, czyli nowym budynku UE.
Ponadto szczególnie uzdolnieni uczniowie SIGMY, zwłaszcza zainteresowani Olimpiadą Wiedzy Ekonomicznej, mogą zostać objęci opieką naukową (tutoringiem), której podejmą się pracownicy Uniwersytetu.

 

 

W ramach naszej współpracy klasy SIGMA zostały zaproszone do udziału:
– w pracach i badaniach kół naukowych;
– w programach edukacyjnych (np. ELiT);
– w wydarzeniach i imprezach organizowanych przez Uczelnię
– w zajęciach zespołów artystycznych.

 
Zachęcamy do czytania „Forum” – Biuletynu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dwumiesięcznika „Nowy Gwóźdź Programu” – czasopisma Niezależnego Zrzeszenia Studentów UE, oraz śledzenia strony internetowej Uczelni: www.ue.katowice.pl.

 

Zobacz listę uczniów i absolwentów klas Sigma, którzy osiągali sukcesu w olimpiadach i konkursach przedmiotowych:

Laureaci Olimpiad Konkursow Klasa Sigma II LO w Katowicach