2 czerwca 2017 r. klasa 1c pod opieką prof. Beaty Skwary i prof. Magdaleny Kubicy wzięła udział w pikniku naukowym zorganizowanym przez Politechnikę Śląską w Zabrzu w ramach święta akademickiego Student Fest Zabrze’17. Uczniowie klasy „Sigma” mieli okazję uczestniczyć w pokazach praktycznych kół naukowych i w serii wykładów popularnonaukowych. Dowiedzieliśmy się między innymi, dlaczego żucie gumy może być niebezpieczne, co to jest „carsharing” i jakie różnice możemy zauważyć w podejściu do tematu organizacji pracy w krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Był też czas na rozrywkę. Graliśmy w szachy, układaliśmy łamigłówki logiczne, mierzyliśmy siłę uścisku dłoni, obserwowaliśmy pracę drukarki 3D. Zwiedziliśmy też „strefę studenta”, gdzie mogliśmy zagrać w piłkarzyki i minigolfa. Na koniec obejrzeliśmy samochód elektryczny, a niektórzy nawet w nim zasiedli … Podsumowując, mieliśmy okazję spędzić piękny, słoneczny dzień ucząc się i bawiąc.

Wychowawca klasy 1c, prof. Magdalena Kubica