10 października w siedzibie Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu X-lecia Działalności Sekcji Dwujęzycznej z Językiem Hiszpańskim.

Swoją obecnością zaszczycili nas i zabrali głos: Marzena Szuba – wiceprezydent Miasta Katowice,  Joaquín Támara Espot – Radca ds. Edukacji przy Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Polsce, Maria Szweda – wieloletni dyrektor II LO, prof. dr hab. Joanna Wilk-Racięska – kierownik Zakładu Hispanistyki Uniwersytetu Śląskiego, prof. dr hab. inż. Zbigniew Paszenda – wykładowca Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz – dziekan Wydziału Radia i Telewizji UŚ, dr hab. n. med. Tomasz Irzyniec – lekarz-nefrolog, dr Ewa Półtorak – wykładowczyni Wydziału Filologicznego UŚ, Maria Glier – dyrektor Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach, Marek Nitecki i Edmund Anczyk – przedstawiciele Rady Rodziców II LO.

Nasza uroczystość stała się wspaniałą okazją do podziękowania byłej pani dyrektor Marii Szwedzie – za trud włożony w otwarcie klasy dwujęzycznej. Maria Szweda odebrała z rąk obecnego dyrektora liceum dr Jolanty Mol Laur Zasłużonego Pedagoga przyznany przez Kapitułę składającą się z wybitnych absolwentów naszego Liceum.

W części artystycznej młodzież z klas 1a1, 2h1, 2h2 i 3h przedstawiła program artystyczny pt. Caminante, no hay camino będący podsumowaniem dziesięciu lat działalności klas dwujęzycznych w naszej szkole. W imieniu absolwentów głos zabrała Paulina Konca, finalistka I Olimpiady Języka Hiszpańskiego oraz Laureatka Lauru Absolwenta w roku 2012.

Ostatnim punktem programu był hiszpańsko-polski poczęstunek przygotowany przez uczniów klas dwujęzycznych. Był to dzień pełen wzruszeń i wspomnień. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i mamy nadzieję, że wspólnie będziemy świętować kolejne piękne jubileusze sekcji dwujęzycznej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej uroczystości.

mgr Agnieszka Grzyśka