Mamy przyjemność poinformować, iż dwa zespoły z naszej szkoły: Olga Cichoń (IIIa), Sandra Krawczyk (Ib1), Karolina Łakomska (Ib2) i Wiktoria Masternak (Ib2) oraz zespół reprezentujący klasę 1H1 w składzie: Karolina Brzozowska, Hanna Heller, Anna Morys, Natalia Plaminiak i Agata Skolik, przeszły do trzeciego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z Teorii”.

 

Obecnie uczennice pierwszego z zespołów są na etapie realizacji projektu dotyczącego przeprowadzenia szkolenia dla osób powyżej 60-go roku życia z zakresu podstawowej obsługi komputera. Autorem programu komputerowego, który usprawni szkolenie, jest Piotr Mikstacki z kl. IIc. Celem tego projektu jest ułatwienie osobom starszym codziennego życia poprzez posługiwanie się podstawowymi narzędziami technologii informatycznej oraz integracja społeczna.

 

Zachęcamy wszystkich uczniów do pomocy w realizacji tego projektu. Szczegóły akcji znajdziecie na profilu Facebooka pod nazwą „Praktycznie Pomagam”.

 

Natomiast zespół z klasy 1H1 przygotował projekt „Akcja-reanimacja – I Ty uratuj komuś życie”. Polega on na nakręceniu filmu instruktażowego, dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy, który będzie prezentowany w środkach komunikacji miejskiej.

 

Agnieszka Litwińska-Pruciak