W ubiegłą sobotę (11.06) w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach odbył się III Festyn Charytatywny Konopnickiej. Inicjatywa ta mocno wpisała się już w życie społeczne naszej szkoły, tym razem jednak miała ona szczególny charakter – nauczyciele, uczniowie oraz goście naszej szkoły zaangażowali się w pomoc dla Lenki Surmy – siostry jednego z uczniów Konopy, która choruje na wyściółczaka anaplastycznego III-go stopnia, jedną z odmian nowotworu złośliwego.

 

Uroczystego otwarcia Festynu dokonała o godz. 11.00 pani dyrektor – dr Jolanta Mol, która w swoim powitaniu skierowała ciepłe słowa do Lenki obecnej podczas całego wydarzenia.

 

ZOBACZ FRAGMENT KONCERTU (LENKA Z WOKALISTAMI)

 

Bogaty program wydarzenia wypełniły występy artystyczne uczniów II LO – na scenie zaprezentowali się m.in. wokaliści i muzycy Michalina Stokowy (finalistka Voice of Poland), Karol Habryka, Anastazja Skutta, Dawid Gierak, Wiktoria Masternak, Olivier Jędrysek, Szymon Kurzyński, Bartłomiej Zdziebko i Michał Dybowski, tancerki Kinga Dymowska i Daria Stasiak, zespoły Versus i Freakz oraz szkolny zespół kabaretowy (Bartłomiej Zdziebko, Michał Giec, Daniel Perdek). Szczególną atrakcją był występ wokalny prof. Anny Wojtowicz-Musiał.

 

Centralnym momentem Festynu była licytacja charytatywna, z której dochód (tak jak z towarzyszącej jej loterii fantowej) przeznaczony zostanie na leczenie dziewczynki. Jak zwykle przygotowano także atrakcje dla najmłodszych uczestników zabawy – był pokaz Straży Pożarnej i Policji, a strefie malucha czekały zamek dmuchany, strzelnica, malowanie twarzy i animacje dla dzieci.

 

Szczególnie wzruszającym momentem był występ klasy Ib1 wraz Lenką. Klasa zaśpiewała ulubioną piosenkę Lenki – „Mam tę moc” z filmu Kraina Lodu.

ZOBACZ FILM Z FESTYNU (1B1 I LENKA NA SCENIE)

 


Organizatorami Festynu byli, tak jak w poprzednich latach, prof. Agnieszka Litwińska-Pruciak, prof. Jacek Pruciak i prof. Anna Richter, którym społeczność naszej szkoły składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie w tak wspaniałą inicjatywę!

 

Zapraszamy też do polubienia strony FB z historią Lenki.