W dniu  27.10.2017 uczniowie z klas 2B1 i 2B2 uczestniczyli w uroczystej Inauguracji Uniwersytetu Licealisty. Wszyscy uczniowie uzyskali wysokie wyniki z testu wstępnego, a to umożliwiło im zakwalifikowanie do zespołu prowadzonego przy Sląskim Uniwersytecie Medycznym. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wystąpieniu prof. dr med. Krystyny Olczyk, uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego termoregulacji u zwierząt. Po wykładzie wręczono indeksy nowym słuchaczom Uniwersytetu Licealisty oraz przedstawiono harmonogram i tematykę najbliższych zajęć. Uczestnictwo w zajęciach umożliwi uczniom poszerzenie wiedzy biologicznej, a aktywność na ćwiczeniach i dobry wynik z egzaminu na zakończenie roku akademickiego daje dodatkowe punkty rekrutacyjne na Uniwersytet Medyczny. Dwa dni wcześniej odbyła się także inauguracja Uniwersytetu Licealisty, ale na Wydziale Lekarskim w Katowicach.

Monika Feige

Lista uczniów II LO, którzy są słuchaczami Uniwersytetu Licealisty:

2B1: Natalia Bodera, Monika Feige, Julia Janakiewicz, Justyna Janakiewicz, Julia Szostek, Tomasz Podkidacz

2B2: Antoni Anczyk, Aleksander Bodora, Marcin Łyżwiński, Natalia Nawrat, Kinga Rajwa, Julia Sojka