Z radością informujmy, że nasi uczniowie Antoni Anczyk (3b2) i Sabina Kadłubek (3b1) zostali Finalistami XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie zajęli ex aequo XI miejsce z wynikiem 42 pkt (na możliwych 50), do zakwalifikowania się do grona 10 Laureatów zabrakło im tylko 1 punktu, a do zwycięstwa w Olimpiadzie 3 punktów.

Zespołowo Antek z Sabiną wywalczyli dla naszego Liceum II miejsce w Polsce z wynikiem 42 pkt (I miejsce zdobyło I LO im. Stanisława Staszica z Lublina, z punktacją 42,5). Nagrodami dla szkoły są sprzęt optyczny i inne pomoce dydaktyczne, które wzbogacą naszą pracownię biologiczną.

Jako Finaliści nasi uczniowie mają już 100 % z biologii na wymarzony kierunek Lekarski na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Liczą również na dobry wynik matury z chemii, można powiedzieć, że indeks studenta medycyny mają już w ręku. Opiekunem merytorycznym olimpijczyków jest dr Jolanta Mol.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej cieszy się ogromną popularnością. W bieżącym roku szkolnym 2018 / 2019 wzięło w niej udział aż 25 000 uczniów szkół średnich ze wszystkich województw. Olimpijczycy walczą o tytuł laureata / finalisty, a co za tym idzie 100 % z biologii na wybrane Uniwersytety Medyczne oraz indeksy na 60 wydziałów uniwersyteckich, ekonomicznych i politechnicznych w kraju.

Komitet Główny Olimpiady zapewnia również atrakcje dla uczestników. Młodzież wzięła udział w Ekoforum, zwiedziła las chrobotkowy w Parku Narodowym Bory Tucholskie, Muzeum Leśne, tereny po katastrofalnej nawałnicy w Nadleśnictwie Rytel, gdzie do odnowienia zniszczonych lasów potrzebnych jest 44 mln sztuk sadzonek, jak również najwyższy w Polsce akwedukt w Fojutowie. Jest to skrzyżowanie dwóch cieków wodnych – płynącej dołem Czerskiej Strugi i puszczonego po wzorowanym na rzymskich akwedukcie Kanału Brdy.

Edukację ekologiczną, jak co roku, prowadziła również Toyota Motor Poland poprzez umożliwienie uczestnikom jazd próbnych samochodami hybrydowymi oraz organizację Ogólnopolskiego Konkursu Toyoty. Tutaj kolejny raz sprawdził się Antoni Anczyk, który zajął VI miejsce i zdobył cenne nagrody w postaci sprzętu turystycznego i elektronicznego.

Gratulujemy Antkowi i Sabinie i życzymy najwyższych wyników na studiach!