Z radością informujemy, że nasza szkoła zajęła II miejsce w Regionalnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Katowicach we współpracy z Toyota Motor Poland.

Sukcesy uczniów II LO:

1/ Zbiórka baterii: II miejsce

2/ Konkurs plastyczny „Moja Toyota Przyszłości”: II miejsce: Joanna Kozerska; III miejsce Jakub Dyl i Martyna Watoła

Gospodarzem Konkursu było II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach, które od 1993 r. prowadzi szeroko zakrojoną edukację ekologiczną w ramach przynależności do Szkół Stowarzyszonych UNESCO, Międzynarodowego Programu Ekologicznego Państw Bałtyckich „Baltic Sea Project w UNESCO ASP-net” oraz Ligi Ochrony Przyrody. W rozstrzygnięciu Konkursu uczestniczyli miedzy innymi – przedstawiciel Toyoty Motor Poland pan Andrzej Nowakowski, pani Beata Skwara – specjalista z historii sztuki i pani dr Danuta Nabiałkowska – biolog.


Dziękujemy wszystkim przedszkolom, szkołom podstawowym i ponadpodstawowym za udział w Konkursie, uczniom klas biologiczno-chemicznych 2B1 i 2B2, nauczycielom biologii – pani Lidii Krzemień i pani Danucie Nabiałkowskiej za prace organizacyjne i wzorową obsługę Konkursu. Pani dyrektor Jolancie Mol – Prezesowi ZO LOP w Katowicach, dziękujemy za nawiązanie współpracy z Toyota Motor Poland i zorganizowanie atrakcyjnych nagród dla uczestników, dziękujemy również panu Andrzejowi Nowakowskiemu z Toyoty za uroczyste wręczenie nagród.

Wszystkie wyniki konkursu: 

Wyniki_konkursu_Toyota_LOP_prace_plastyczne_20.12.2017 Wyniki_konkursu_Toyota_LOP_baterie_20.12.2017

Redakcja strony, Katowice 2017-12-20