W minioną sobotę odbył się w Miejskim Domu Kultury Koszutka w Katowicach II Festyn Charytatywny Konopnickiej. Wydarzenie – zorganizowane przez prof. Agnieszkę Litwińską-Pruciak, prof. Jacka Pruciaka i prof. Annę Richter we współpracy z nauczycielami i uczniami szkoły – miało na celu zbiórkę funduszy na leczenie Dawida Juszczyka z Jastrzębia-Zdroju, chłopca zmagającego się z chorobą nowotworową.

Trudno zliczyć wszystkie atrakcje, które przygotowano! Podczas podzielonego na kilka części koncertu (prowadzonego przez Michała Gieca z 1c i Klaudię Ścibisz z 1b2) zaprezentowali się utalentowani uczniowie naszego liceum oraz zaprzyjaźnionych szkół – zespoły metalowe, tancerze, gimnastycy, wokaliści, muzycy, przygotowana została także scenka kabaretowa. W przerwach koncertu prowadzona była charytatywna licytacja na rzecz Dawida.

Ponieważ pogoda dopisała, ważną częścią Festynu była wspólna zabawa wokół MDK – przez cały czas działały sekcja kulinarna oraz ogród atrakcji dla dzieci. Co ciekawe, wydarzenie przyciągnęło także mieszkańców Koszutki!

Wspólna praca skupiona na tak ważnym celu jest dla naszych uczniów wyjątkowo ważna – z pewnością zwyczajne, codzienne lekcje nie pozwalają zdobyć tylu umiejętności społecznych: wrażliwości na drugiego człowieka, współpracy, dobrej organizacji, solidnego zaangażowania, co możliwe jest podczas takiego wydarzenia. Mamy zatem nadzieję, że za rok znów spotkamy się podczas kolejnego Festynu Charytatywnego.

Szczegółowe sprawozdanie przedstawimy w późniejszym terminie, już teraz zapraszamy na krótką fotorelację z wydarzenia!