12.12.2014 spotkaliśmy się – uczniowie i nauczyciele II LO – na II Charytatywnym Balu Bożonarodzeniowym zorganizowanym, tak jak w ubiegłym roku, przez Radę Młodzieżową pod kierunkiem jej opiekunki prof. Izabeli Arciuch. Bal otwarty został przez organizatorów – prof. I. Arciuch, Przewodniczącego Rady Młodzieżowej, a przede wszystkim – przez przedstawicielki zarządu Domu Aniołów Stróżów. Cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony był na wsparcie katowickiego Domu Aniołów Stróżów. Podczas Balu odbyła się także loteria fantowa (z bardzo atrakcyjnymi nagrodami!), działał prowadzony przez nauczycieli bufet, w którym oferowano przyniesione przez uczniów ciasta, sałatki, znakomite naleśniki z nutellą i tosty – obie inicjatywy także miały charakter kwesty charytatywnej. Podczas zabawy działy się rzeczy nadzwyczajne: zobaczyliśmy pokaz tańca latynoskiego w wykonaniu uczniów naszej szkoły, wybory Królowej i Króla Balu (o jakże zaskakującym werdykcie!), pod koniec zaś – balkonowy występ charyzmatycznego muzyka. Warto było zostać do końca!

 

Zabawie towarzyszył także – na drugiej sali gimnastycznej – Bal Mikołajkowy dla dzieci nauczycieli i pracowników obsługi.