Z wielką radością przyjęliśmy wyniki dwóch najważniejszych konkursów z języka hiszpańskiego i kultury krajów hiszpańskojęzycznych. W V Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego Angelika Gosławska, uczennica klasy 3h, zdobyła tytuł laureatki, a Joanna Bednarska i Marta Wojewoda, również z klasy 3h – wywalczyły tytuły finalistek.

 
W czasie finału V Olimpiady Języka Hiszpańskiego został także rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs na przewodnik w języku hiszpańskim po Argentynie „En un lugar de Argentina”. Projekt uczniów naszej szkoły pt. „La Rayuela argentina” z klas Ih, IIh i IIIh został nagrodzony II miejscem. Grupę tworzącą projekt, koordynowany przez mgr Agnieszkę Grzyśkę, reprezentowały uczennice klasy 1h: Karolina Bolek i Marta Kozłowska, które na uroczystej gali z udziałem Pani Ambasador Argentyny w Polsce Patricii Salas zaprezentowały nagrodzoną pracę.

 

Gratulujemy wspaniałych sukcesów!