W czwartek 7 kwietnia 2016 r. grupa uczniów z sekcji dwujęzycznej-hiszpańskiej pod opieką pani profesor Magdaleny Kubicy wzięła udział w Hispanofonii 2016 zorganizowanej przez Wydział Filologiczny w Sosnowcu. W ramach imprezy odbyły się pokazy artystyczne, prelekcje na temat hiszpańskich świąt, Fiestas tradicionales de España, przygotowane przez pracowników Zakładu Hispanistyki oraz konkurs dla uczniów.

Wydarzenie, które adresowane jest do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, promuje język hiszpański w regionie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z trzynastu szkół z Katowic, Piekar Śląskich, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Chorzowa, Mysłowic, Tychów i Wodzisławia Śląskiego.

Nasze liceum reprezentowało pięcioro uczniów z klasy 1h1: Martyna Jeż, Julia Kraśnicka, Karolina Małota, Łukasz Papaj i Jakub Szyll. Dwoje z nich, Martyna Jeż i Łukasz Papaj, wzięło udział w konkursie dla uczniów i wywalczyło pierwsze miejsce wśród 13 szkół.

Jesteśmy dumni z kolejnego sukcesu uczniów sekcji dwujęzycznej!