Dnia 19 marca 2015 uczniowie klas 1b1 oraz 1b2 pod opieką nauczycielek języka angielskiego p. Doroty Grochal oraz p. Anny Wojtowicz-Musiał wzięli udział w międzynarodowej konferencji internetowej Agenda21Now organizowanej już od 16 lat pod patronatem UNESCO. Od wielu lat grupy uczniów biorą udział w 24-godzinnej dyskusji na wybrane tematy związane z głównym zagadnieniem na dany rok. W tym roku konferencja zatytułowana była: Jaki mógłby być świat – jaki powinien być świat. Uczniowie poruszali tematykę nowoczesnych technologii w naszym życiu, modyfikacji genetycznych, groźby wojen, dyskryminacji, prawa do prywatności. Uczniowie śmiało wyrażali opinie, ćwicząc przy okazji język angielski, w którym konferencja się odbywała. Wnioski z konferencji w języku angielskim będziecie mogli wkrótce przeczytać na stronie internetowej konferencji www.agenda21now.org