W dniu 24 września 2019 r. uczniowie klas dwujęzycznych 1h, 2h i 3h mieli okazję wziąć udział w bardzo ciekawych warsztatach w języku hiszpańskim poprowadzonych przez przedstawiciela Fundacji Realu Madryt oraz pracownika Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii w Polsce, pana Antonio José Navarra. Tematyka warsztatów była związana z edukacją w zakresie wartości poprzez sport. Nasi uczniowie oprócz tego, że skorzystali z kolejnej okazji szkolenia znajomości języka hiszpańskiego, mieli także możliwość zapoznać się z ogólną filozofią promowaną przez Fundację Realu Madryt oraz z tym, jaki jest wpływ wartości sportowych na obszary osobiste i zawodowe. Warsztaty składały się z części teoretycznej, gdzie poprzez filmy wideo, pracę w grupach uczniowie zapoznali się z tematyką wpływu wartości na ich codzienne życie, oraz z części praktycznej, polegającej na zastosowaniu różnych dynamik wartości na boisku koszykówki.