09 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się „Fitness Day”. Trzydzieści uczennic z klas pierwszych i drugich promowało zdrowy styl życia, aktywnie ćwicząc w ramach sportowego święta. Uczennice rozpoczęły dzień od wykładu dr Aureliusza Kosendiaka z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na temat przekraczania ludzkich słabości podczas podejmowania aktywności fizycznej. Tematyka wypowiedzi prelegenta dotyczyła jego startu i przygotowań do zawodów „Norse Man”, które odbyły się w Norwegii. Aureliusz Kosendiak, odwołując się do swojego doświadczenia, namawiał uczennice do podejmowania wyzwań oraz ustawicznie zachęcał do systematycznych ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego.

 

Kolejna część dnia nastawiona była na ćwiczenia fizyczne do muzyki. Rozpoczęliśmy lekcją na stepie, która trwała 45 minut. W przerwach między lekcjami uczennice korzystały ze zdrowego bufetu, które same przygotowały. Na szwedzkim stole widniały owoce i warzywa, wafle ryżowe posmarowane masłem orzechowym oraz upieczone przez uczennicę Natalię Młynek ciasteczka. Dodatkowo uczennice zakupiły wodę, by podczas ćwiczeń stale nawadniać organizm. Kolejne zajęcia poprowadziła mgr Aneta Powerska, wykładowczyni z AWF Katowice, a dotyczyły zajęć Body Art. Ostatnie zajęcia nastawione były na trening wzmacniający metodą obwodową. Dodatkowo uczennice w przerwach poprowadziły część resuscytacyjną na „Małej Ani”, by dodatkowo przypominać technikę pierwszej pomocy.

 

Zakończyliśmy dzień w zdrowym zmęczeniu.

 

prof. Paweł Didkowski