Stanisław Anczyk został finalistą XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

 

Stasiu jest uczniem klasy 2B1 biologiczno-chemicznej, a tytuł finalisty OWE zdobył po raz drugi. Opiekunem olimpijczyka jest Pani dyr dr Jolanta Mol.

 

Gratulujemy sukcesu!

 


Finał centralny XXXI OWE odbył się w Krakowie w dniach 3-5 czerwca 2016 r. Współorganizatorami olimpiady byli Uniwersytet Jagielloński i Toyota. Zawodnicy wykazali się imponującą wiedzą z ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, bioróżnorodności, zrównoważonego rozwoju, ekologicznego stylu życia, ekologicznych rozwiązań na skalę przemysłową oraz regulacji prawnych i administracyjnych dotyczących ww. zagadnień.

Olimpijczycy zwiedzili Stare Miasto, Collegium Novum, Centrum Nauki UJ, Kopalnię Soli w Wieliczce – zabytek Światowego Dziedzictwa Kultury, mieli okazję wziąć udział w jazdach próbnych samochodami hybrydowymi Toyoty Yaris, Auris i RAV4. Toyota ufundowała również nagrody główne dla 10 laureatów w postaci tygodniowej wyprawy ekologicznej do Grecji oraz skuter elektryczny dla zwycięzcy olimpiady.


 

Zapraszamy do galerii zdjęć z olimpiady.