10 grudnia b.r. obchodziliśmy Europejski Dzień Prawnika.  Z tej okazji odbył się uroczysty apel z udziałem naszych gości – prawników prowadzących zajęcia z edukacji prawnej. Potem dwudziestu śmiałków z klas 1a1, 1a2, 2a i 3a stanęło do konkursu symulacji rozpraw. Cztery drużyny miały za zadanie zainscenizować przebieg rozprawy i wykazać się kunsztem oratorskim, logicznym myśleniem, ale także grą aktorską.

 
Surowe jury oceniało każdego uczestnika pod kątem poprawności merytorycznej, znajomości słownictwa prawniczego oraz postawy i kultury słowa. Po burzliwych obradach jury ogłosiło wyniki zmagań:
I miejsce uzyskał Mateusz Banaś z klasy 2a

II miejsce Marek Żmija z klasy 3a

III miejsce Wiktoria Podgórska z klasy 3a.

 

Nagrody i dyplomy zostały rozdane, a każdy z uczestników uzyskał także gratyfikacje w formie oceny z przedmiotu wiedza o społeczeństwie.

 

Od dwóch lat nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacji prawnej organizowanym we współpracy i wsparciu merytorycznym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Klasy językowe mają możliwość rozszerzenia swoich wiadomości z dziedziny prawa, co jest dodatkowym wsparciem przy przygotowaniach do matury z wiedzy o społeczeństwie i staraniu się o miejsce na listach przyjętych na wymarzony prawniczy kierunek.