8 grudnia b.r. odbyła się trzecia edycja obchodów Europejskiego Dnia Prawnika w II LO.

Apel okolicznościowy, dotyczący idei praw człowieka i roli prawników w demokratycznych systemach prawnych, był wprowadzeniem do najważniejszego wydarzenia tego dnia. Były nim symulacje rozpraw sądowych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i pracy.

Cztery pięcioosobowe drużyny z klas 1a1, 1a2, 2a1/2a1 oraz 3a zmagały się w trudnej sztuce argumentowania i posługiwania się językiem prawniczym. Nie zabrakło także umiejętności aktorskich. Rozprawy oceniane były przez radców prawnych, którzy prowadzą w naszej szkole od trzech lat dla klas humanistycznych program edukacji prawnej.

Po burzliwych obradach jury wybrało najlepszych:

1 miejsce – Mateusz Banaś, klasa 3a

2 miejsce – Klaudia Bednarczyk, klasa 1a1

3 miejsce – Kinga Gajdzik, klasa 1a2

Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się:

Marta Nowak (1a2), Maciej Zydroń (3a) oraz Artur Jasiński (2a1).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom symulacji!

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję .