Z okazji Szczytu Klimatycznego ONZ Urząd Miasta Katowice zorganizował konkurs plastyczny „eCOPaka” dla katowickich szkół. Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentu dla delegatów państw członkowskich ONZ. Prace miały nawiązywać do problemów klimatycznych Katowic i do hasła „Black to green”.

7 listopada w MDK Koszutka, w obecności Prezydenta Miasta Katowice, pana Marcina Krupy, odbyło się losowanie państw, dla których szkoły przygotowywały upominek. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Ciołka i Katarzyna Trzaskowska z klasy 1h i wylosowały Salwador.

26 listopada w Sali Koncertowej Katowice Miasto Ogrodów odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród. Galę poprowadziła ambasadorka konkursu, aktorka Anna Guzik.

Dziękujemy uczennicom za czas i wysiłek jaki włożyły w przygotowanie tej pracy!