12 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Hiszpański.  Uczniowie klas dwujęzycznych mieli okazję zaprezentować swoją kreatywność oraz umiejętności kulinarne i językowe, biorąc udział w konkursie na najlepsze tapas. Oceniany był nie tylko smak potraw, ale również sposób ich prezentacji, oraz przygotowane w języku hiszpańskim przepisy. Nagrody zostały przydzielone w następujących kategoriach:
– najsmaczniejsze danie
– danie najbardziej kreatywne
– danie najlepiej zaprezentowane
– danie zaprezentowane w najzabawniejszy sposób
– danie najbardziej pikantne

Po ogłoszeniu wyników rywalizacji, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez gościa specjalnego, pana Lucasa Pereza de la Fuente z Centrum Języka Hiszpańskiego, jednego z jurorów programu 8 Smaków Europy, na temat hiszpańskiej gastronomii.