Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszym Liceum miały miejsce we wtorek 13 października. Choć uroczysta atmosfera towarzyszyła nam cały dzień, kulminacją obchodów była akademia odbywająca się w dolnej sali gimnastycznej. Otwarła ją pani dyrektor – dr Jolanta Mol, składając życzenia i podziękowania nauczycielom naszej szkoły, uczniom oraz pracownikom administracji szkolnej. W swoim przemówieniu pani Dyrektor wspominała lata, które spędziła w szkole jako uczennica, podkreślając, jak wielu dzisiejszych nauczycieli Konopnickiej to jej absolwenci. Podczas akademii wręczone zostały naszym uczniom wyróżnienia i nagrody – pokłosie Turnieju Tenisowego o Puchar Dyrektora II LO oraz Konkursu Filmowego „Konopa vs. Kopernik”.

W części artystycznej akademii zaprezentowana została scena ze sztuki „Mieszczanin szlachcicem” Moliera (w żartobliwy sposób podkreślająca wartość różnych dziedzin nauki), ogłoszono także wyniki uczniowskiego plebiscytu na najbardziej wyróżniających się nauczycieli II LO (kategorie konkursu były bardzo zaskakujące). W trakcie tej części zgromadzonym zaprezentowali się utalentowani wokalnie, tanecznie i aktorsko uczniowie, warto podkreślić brawurową recytację wiersza „Bajka o drewnianej głowie” K.I. Gałczyńskiego w wykonaniu Patryka Czardybona. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem prof. Elżbiety Januszkiewicz.