15 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najzdolniejszych uczniów klas dwujęzycznych naszego liceum. Z tej okazji w murach naszej szkoły gościli: Pan Radca Ambasady Hiszpanii ds. Edukacji Pan Joaquin Tamara Espot wraz z Panią Magdaleną Claver Pater z Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Pan Bogdan Szaflarski oraz Pani Dyrektor Maria Glier z zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

 
Uroczystość rozpoczęła się scenką przygotowaną przez uczniów klas hiszpańskich, która była wariacją na temat słynnej walki z wiatrakami „Don Quijote” Miguela de Cervantesa. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przywitała gości i opowiedziała o sekcji dwujęzycznej, sukcesach uczniów w V Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego, w której, po raz kolejny, nasi licealiści zdobyli tytuły laureatów i finalistów, a także sukcesie uczennicy z klasy 2h, która zdobyła tytuł laureatki Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, oraz innych konkursach i projektach, w których uczniowie sekcji dwujęzycznej brali udział. Głos zabrał również Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Pan Bogdan Szaflarski, który pogratulował uczniom wysokich wyników w nauce oraz wspominał o początkach sekcji dwujęzycznej w II LO.

 
Radca Ambasady Hiszpanii ds. Edukacji Pan Joaquin Tamara Espot podziękował za zaproszenie w języku polskim, co było nie lada wyzwaniem, oraz wręczył dyplomy i nagrody dla najzdolniejszych uczniów sekcji dwujęzycznej naszej szkoły: Katarzynie Kwiecińskiej, Marii Fornalczyk, Iwonie Przybył.

 
Wśród nagrodzonych znalazła się również Paulina Szymczak, absolwentka naszego liceum z roku 2014/2015.

 
W części artystycznej wysłuchaliśmy opowieści o Hiszpanii – w muzyce, tańcu oraz poezji, zakończonej występem muzyków z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Radosław Wieczorek z klasy gitary prof. Franciszka Wieczorka wykonał „Alboradę” Francisco Tarregi oraz „Inwokację” i „Taniec” Joaquina Podryga, a kwartet saksofonowy w składzie: Łukasz Dyczko, Michał Telega, Paweł Paw, Wojciech Chałupka z klasy saksofonu p. Bernarda Steuera, zaprezentował utwory Modesta Musogrskiego – „Obrazki z wystawy”: „Tuileries”, „Promenade”, „Taniec kurcząt w skorupkach”, „Rynek w Limoges”, oraz Piotra Czajkowskiego – „Walc z serenady na smyczki”.

 

Gratulujemy nagrodzonym uczniom klas dwujęzycznych!