Klasa SIGMA pozwala na realizowanie pasji związanych z astronomią i robotyką. Prężnie działają w II LO koła miłośników astronomii i robotyki.

 

W ramach Międzyszkolnego Koła Miłośników Astronomii „Zodiak” uczniowie przedstawiają przygotowane wcześniej prezentacje związane z szeroko pojętą astronomią, działa kącik zadaniowy – członkowie Koła rozwiązują zadania maturalne i olimpijskie oraz ćwiczenia wykorzystujące obrotowe mapy nieba. Na każdym spotkaniu uczestnicy koła rozwiązują również quiz astronomiczny, w którym nagrodą są oceny z aktywności z fizyki. Uczniowie posiadają również dostęp do teleskopów on-line, dzięki którym mogą prowadzić własne obserwacje i robić zdjęcia. Atrakcją są wycieczki do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach, gdzie nocą młodzi naukowcy mają możliwość prowadzenia obserwacji.

 
W ramach kółka informatycznego uczniowie budują z klocków LEGO roboty, a następnie programują je do wykonywania rozmaitych czynności. Pomagają im w tym czujniki ruchu, w które wyposażają swoje maszyny. Oprócz tego uczniowie poszerzają podczas zajęć umiejętności z programowania i tworzenia grafiki 3D. Najnowszym zakupem szkoły jest drukarka 3D, która pozwoli uczniom klas SIGMA wydrukować przygotowane wcześniej modele.

 
Uczniowie klasy IIc SIGMA przygotowują obecnie II Szkolny Turniej Gamingowy, a ci, którzy interesują się muzyką, opiekują się radiowęzłem i sprzętem nagłaśniającym. Pamiętać należy również o cyklicznie organizowanych wycieczkach naukowo-poznawczych, m. in. do laboratoriów CERN w Szwajcarii czy na największe w Europie targi komputerowe CeBIT w Niemczech.

 

 

Prężnie działająca w naszej szkole sekcja SIGMA daje uczniom szerokie możliwości w zakresie rozwijania swoich zainteresowań i pasji oraz bardzo dobre przygotowanie do podjęcia m. in. studiów politechnicznych i ekonomicznych.