W dniach 22 – 24 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Hannoveru. Naszym celem były największe w Europie targi komputerów i nowoczesnych technologii CeBIT 2017. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi trendami w zakresie rozwiązań informatycznych dla biznesu, bezpieczeństwa sieciowego, sieci komputerowych, systemów inteligentnych i autonomicznych, Big Data, Internet of Things, elektroniki, bankowości i wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście nie obyło się bez wielu ciekawych rozmów z wystawcami. Dzięki uprzejmości organizatorów nasi uczniowie mieli bezpłatny wstęp na targi – dziękujemy.
Pomimo że targi CeBIT były głównym celem naszej wycieczki, nie brakowało również innych atrakcji. Były one przede wszystkim ukierunkowane na poszerzanie wiedzy technicznej. Uczniowie odwiedzili Muzeum Techniki i Centrum Nauki w Berlinie. W pierwszym poznali ewolucję techniki, natomiast w drugim mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń fizycznych, poszerzając i utrwalając w ten sposób swoją wiedzę. Odwiedziliśmy również Autostadt w Wolfsburgu. Tam uczniowie mieli możliwość nie tylko zapoznać się z historią motoryzacji, ale również poznać i usiąść w najnowszych modelach samochodów grupy Volkswagen (m. in. Skoda, Seat, Audi, Porsche, Lamborghini, Bugatti).
W wycieczce udział wzięli uczniowie grup z poszerzonym programem nauczania z informatyki (1c, 2c). Dzięki programowi wycieczki przygotowanemu specjalnie dla nich na pewno ich wiedza została w szerokim zakresie poszerzona.

Oprócz uczniów z II LO w wycieczce wzięli również uczniowie III i VIII LO w Katowicach. Wymienione licea współpracują w zakresie organizacji wspólnych przedsięwzięć dla klas o poszerzonym programie nauczania z informatyki i fizyki mając na uwadze nauczanie na najwyższym poziomie.

mgr Henryk Szantula (nauczyciel informatyki)

dr Przemysław Raczyński​ (nauczyciel fizyki)