Rozpoczęliśmy w tym roku bardzo intensywną naukę biologii (7 godzin w tygodniu), materiału jest bardzo dużo, nowych pojęć niezliczona ilość.
Ale…
Na szczęście biologia w naszym Liceum to nie tylko „zakuwanie” do testów maturalnych.
Dopiero miesiąc nauki, a już nauczyliśmy się obsługi mikroskopu optycznego, wykonujemy samodzielnie preparaty i rysunki spod mikroskopu.

Dzięki zajęciom terenowym z nauczycielami biologii, p. dr Beatą Węgrzynek i p. dr Jolantą Mol, każdy z nas potrafi rozpoznać pospolite rośliny zielne i drzewa. Wykonaliśmy samodzielnie zielniki, które pomogą nam w zrozumieniu materiału na lekcjach botaniki.

Samodzielnie przeprowadziliśmy doświadczenia na wykrywanie białek, cukrów i tłuszczów. W tym wypadku, ze względu na konieczność wykorzystania dygestorium, palników i mocnych kwasów, lekcja biologii odbyła się w pracowni chemicznej. Do prowadzenia doświadczeń zainspirowała nas nauczycielka biologii, p. dr Danuta Nabiałkowska, a konsultacji udzieliła nauczycielka chemii, p. dr Małgorzata Matyja.

Dziękujemy naszym nauczycielom biologii i chemii.

Uczniowie klas biol-chem 2B1 i 2B2