W dniach 17-20 października br. w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach odbyła się XVIII edycja Akcji PIES – akcji charytatywnej pomocy Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

W organizację akcji zaangażowały się cztery klasy biologiczno-chemiczne: klasa 1b1 z prof. Krystyną Pytlik, klasa 1b2 z prof. Wojciechem Rusinkiem, klasa 2b1 z prof. Danutą Nabiałkowską oraz klasa 2b2 z prof. Lidią Krzemień.

Przeprowadzono czterodniowy kiermasz słodkości, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup środków najpotrzebniejszych w schronisku czyli, zgodnie sugestią jego pracowników, głównie mokrej karmy dla kotów i psów.

W czasie przeprowadzonej równolegle z kiermaszem ciast zbiórki darów dla podopiecznych schroniska udało się zgromadzić: 117 kg karmy suchej, 45 kg karmy mokrej, 10 kg makaronu/ryżu, 78 koców/ręczników, 16 misek, 13 smyczy/obroży oraz środki chemiczne i całe mnóstwo zabawek.

Każdy darczyńca otrzymał kupon na dodatkowe „nieprzygotowanie”, natomiast klasą, której przyznano certyfikat za najaktywniejsze włączenie się w zbiórkę darów dla schroniska okazała się klasa 1b1.

Dziękujemy za udział w akcji i okazaną pomoc!