W piątek 29.04 pożegnaliśmy w II LO uczniów klas maturalnych. Jak co roku Akademii Ostatniego Dzwonka towarzyszyła wyjątkowa oprawa – wydarzenie rozpoczęło uroczyste przejście absolwentów naszej szkoły na dolną salę gimnastyczną w szpalerze utworzonym przez nauczycieli i uczniów klas młodszych. Maturzyści, na czele z pocztem sztandarowym, panią dyrektor i wychowawcami klas, zostali nagrodzeni głośnymi oklaskami.

 

Oficjalna część akademii pożegnalnej poprzedzona została przekazaniem sztandaru szkoły nowym zespołom pocztu – pieczę nad naszym sztandarem objęli przedstawiciele klas drugich. Następnie głos zabrała pani dyrektor dr Jolanta Mol, dziękując maturzystom za trzy, a nawet cztery (w przypadku klasy dwujęzycznej-hiszpańskiej) lata wspólnej pracy oraz życząc wszystkim powodzenia na być może najważniejszym egzaminie ich życia – egzaminie maturalnym. W dalszej części spotkania pani dyrektor wręczyła świadectwa tym uczniom klas trzecich, którzy ukończyli naukę w II LO z wyróżnieniem, laureatom olimpiad i konkursów przedmiotowych, sportowcom odnoszącym sukcesy w zawodach międzyszkolnych, a także podziękowania rodzicom współpracującym ze szkołą w ciągu minionych trzech lat. Nadszedł w końcu moment wręczenia Nagród Dyrektora – statuetek i dyplomów dla tych uczniów, którzy osiągnęli w minionym roku największe sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Najważniejszym momentem Akademii było – oczywiście – wręczenie najwyższego oznaczenia Konopnickiej, czyli Lauru Absolwenta. Kapituła Lauru – złożona z nauczycieli II LO – w tym roku postanowiła tym prestiżowym wyróżnieniem uczennicę klasy 3h – Dominikę Tylcz, laureatkę Olimpiady Języka i Literatury Polskiej oraz Olimpiady Języka Hiszpańskiego, finalistkę Olimpiady Artystycznej, wybitnie utalentowanej humanistki.

W drugiej części uroczystości – już mniej oficjalnej – uczniowie klas pierwszych i drugich zaprezentowali pięć utworów muzycznych, które były dedykacjami wychowawców klas maturalnych dla swoich uczniów. W ramach podziękowań przedstawiciele klas skierowali do swoich wychowawców słowa podziękowań – czasem w formie zabawnych wierszy wspomnieniowych, czasem oficjalnych życzeń. Był to najbardziej wzruszający moment akademii, któremu towarzyszyły spontanicznie ukazywane emocje.

Drodzy Maturzyści! Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym!!!