Akademia Ostatniego Dzwonka jest wyjątkowym pożegnaniem naszych maturzystów. Wydarzenie to należy do najbardziej uroczystych momentów życia naszego liceum, a być może jest najbardziej wzruszającym spośród nich. W piątek 28 kwietnia maturzyści z rocznika 2017 po raz ostatni przyszli do szkoły jako nasi uczniowie. W samo południe zabrzmiał – tradycyjnie – bardzo długi dzwonek, który był sygnałem rozpoczęcia podniosłej uroczystości. Zaczęła się ona od przejścia klas maturalnych w szpalerze przez całą szkołę w kierunku dolnej sali gimnastycznej – poczet sztandarowy klas trzecich, panie dyrektor i klasy wraz z ich wychowawcami otrzymali gromkie brawa od klas pierwszych i drugich.

Podczas Akademii Ostatniego Dzwonka pani dyrektor – dr Jolanta Mol, złożyła naszym maturzystom życzenia sukcesu maturalnego i życiowego, następnie w imieniu całej szkoły wręczyła nagrody i wyróżnienia. Uhonorowaliśmy wszystkich maturzystów, którzy zdobyli świadectwa z wyróżnieniem, maturzystów zaangażowanych w życie szkoły, laureatów olimpiad przedmiotowych i konkursów, wyróżniających się sportowców.

Najważniejszym momentem Akademii było (jak od 2008 roku) wręczenie najważniejszej nagrody II LO – Lauru Absolwenta. W tym roku Kapituła Lauru postanowiła uhonorować Mateusza Pieszczka z klasy 3c. Co interesujące, Kapituła przyznała po raz drugi (pierwszy raz w 2014 roku) nagrodę Lauru Olimpijskiego, który otrzymał Stanisław Anczyk z klasy 3b1.

Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez klasę 2a2 pod kierunkiem prof. Agnieszki Siurdy. W ramach prezentacji artystycznej wystąpił w pożegnalnym pokazie nasz szkolny zespół taneczny kierowany przez prof. Pawła Didkowskiego – mistrzowsko odtańczony polonez zapewnił grupie sukces w Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym w Katowicach.

Drodzy Maturzyści! Cieszymy się, że byliście uczniami naszej szkoły, mamy nadzieję, że czas spędzony przez Was w Konopnickiej będziecie wspominać z ogromnym sentymentem. Życzymy Wam wszystkiego, czego oczekujecie od życia!

ZOBACZ GALERIĘ:

Zdjęcia wykonali: prof. Wojciech Rusinek i Natalia Szromek (klasa 1a1)