6 listopada 2015 r. w naszym liceum odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akademii Młodego Lekarza. Wykład pt. „Nowoczesna antykoncepcja” wygłosił dr hab. n. med. Rafał Stojko prof. nadzw. SUM – specjalista ginekologii i położnictwa oraz specjalista ginekologii onkologicznej.

 

Uczniowie klas trzecich mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania układu rozrodczego, historii i rodzajów antykoncepcji oraz wysłuchać fachowej opinii na temat ich wad i zalet. Pytaniom nie było końca, a wykład połączony z dyskusją trwał o godzinę dłużej niż zaplanowano.

 

Dziękujemy Panu dr. n. med. Rafałowi Stojce za przybliżenie tak istotnego tematu, a przede wszystkim za przekazywanie cennej wiedzy w przystępny, fascynujący, a nawet lekko zabawny sposób. To był naprawdę wartościowy wykład, na pewno zapamiętamy obrazowe przedstawienie funkcjonowania żeńskiego układu rozrodczego.

 

Uczniowie klas 3B1 i 3B2