Dnia 14 września, w niedzielę wczesnym popołudniem rodziny uczniów naszej szkoły zaprosiły do swoich domów trzech naszych gości – wolontariuszy AIESEC. Rodzina Marcina Bartosiaka z klasy 1h zaprosiła Saada z Pakistanu, rodzina Moniki Wawrzyńczyk z klasy 2h – Alexandrę z Rumunii, a rodzina Marty Mardzyńskiej z klasy 3a1 – Alieę z Egiptu. Studenci AIESEC spędzili z nami tydzień. Od poniedziałku do czwartku prowadzili warsztaty o kulturze swoich krajów we wszystkich klasach w naszym liceum. Odpowiadając na liczne pytania, burzyli stereotypowy wizerunek obywatela Pakistanu, Rumunii i Egiptu, szerzyli tolerancję wobec innych religii i obyczajów.

We wtorek odwiedziliśmy wspólnie Nikiszowiec i Giszowiec, gdzie goście mieli okazję poznać historię Górnego Śląska. W piątek grupa wolontariuszy i uczniów gospodarzy wyjechała na pełną atrakcji dwudniową wycieczkę na Słowację i do Czech. W niedzielę pożegnaliśmy się z gośćmi. Wizyta nauczyła nas wiele o innych krajach i kontynentach, dostrzegliśmy panujące na świecie zależności i pozbyliśmy się stereotypów.

D. Grochal