11 września 2019 klasy biologiczno-chemiczne 2b1, 2b2 i 2b3 miały okazję odwiedzić Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Podczas niezwykle ciekawych warsztatów uczniowie mieli zobaczyli fantomy medyczne reagujące prawie jak ludzie – oddychające, reagujące na leki, wydające dźwięki itp. Zobaczyli, jak studenci medycyny uczą się w centrum symulacji przygotować pacjenta, jak korzystać z prawdziwego sprzętu, jak podawać leki, jak umieścić chorego w karetce. Symulacje zdarzeń i wypadków budziły dużo emocji, uczniowie zadawali mnóstwo pytań, a wielu z nich wizyta w centrum przekonała do studiowania medycyny w przyszłości. Była to bardzo cenna praktyczna lekcja o trudnym i wymagającym zawodzie lekarza. Na pewno długo jej nie zapomną.