Konopnicka dla Ukrainy

27 kwietnia 2022 r.

Dziękujemy ogromnie za zaangażowanie w akcję na rzecz osób uchodzących z ogarniętej wojną Ukrainy! Wasz odzew przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Udało nam się zebrać ponad 9 000 złotych i tym samym dowieść, że społeczność Konopy ma ogromne serce i potrafi dzielić się dobrem.

Dzięki Waszej pomocy przekazaliśmy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Katowicach 100 pakietów higienicznych, które w ramach wolontariatu skompletowali uczniowie naszej szkoły. Stamtąd pakiety rozeszły się do punktów recepcyjnych, a następnie do najbardziej potrzebujących.

Za pozostałe środki zakupiliśmy ponad 40 walizek, które następnie rozdaliśmy w punkcie recepcyjnym Katowice Miasto Ogrodów oraz w Magazynie Grabowa 1.

Wszystkim, którzy przyłożyli rękę do tego wspaniałego przedsięwzięcia SERDECZNIE DZIĘKUJEMY w imieniu wdzięcznych obdarowanych.

prof. Agnieszka Jerzyk, organizatorka akcji


18 marca 2022 r.

Dzień Dawcy Szpiku

W dniach 15.03.2022-17.03.2022 grupa uczniów z klasy 0h przeprowadziła Dzień Dawcy Szpiku wśród pełnoletnich uczniów i pracowników szkoły. Uczniowie zaangażowali się w projekt w ramach olimpiady społecznej Zwolnieni z Teorii i we współpracy Fundacją DKMS.


17 marca 2022 r.

Zwolnieni z Teorii

Nie każdy, a w szczególności dzieci i młodzież, zdaje sobie sprawę, jak istotne jest picie odpowiedniej ilości wody. Stąd też uczniowie naszej szkoły, a także VIII LO w Katowicach oraz I LO w Oświęcimiu w ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii” zrealizowali projekt społeczny “Łyk do Zdrowia” skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie. Pierwszym etapem projektu było przeprowadzenie ankiety, której wyniki potwierdziły ich założenie, że dzieci piją za mało wody. Wypełniło ją 3/4 uczniów szkoły. W pytaniu wielokrotnego wyboru, o korzyści z picia odpowiedniej ilości wody, tylko 14 uczniów zaznaczyło wszystkie poprawne odpowiedzi. 60% ankietowanych odpowiedziało, że pije wodę wtedy, kiedy odczuwa pragnienie, które świadczy już o odwodnieniu organizmu.

4 marca zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie. Dzieci i młodzież mieli okazję dowiedzieć się, ile wody należy pić, aby nasz organizm dobrze funkcjonował i jakie czynniki wpływają na tę ilość. Poznali napoje, które najlepiej nawadniają, oraz dowiedzieli się, o jakich porach w szczególności należy pić i co dzieje się, kiedy jesteśmy odwodnieni.

Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowanie oraz zainteresowaniem omawianym tematem. W szczególności zaskakującym dla uczniów okazał się fakt, że dzięki odpowiednio nawodnionemu organizmowi mózg lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem zadań na kartkówkach, sprawdzianach i egzaminach.

Projekt zakończył się wręczeniem nagród. Najbardziej aktywni, zaangażowani uczniowie z każdej klasy otrzymali butelki z filtrem, dzięki którym łatwiej będzie im się nawadniać. Zostały rozdane również butelki z wodą i naklejki promujące projekt.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz tym, którzy pomogli w realizacji projektu, a w szczególności Pani Annie Kubicy, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie, Przewodniczącej Rady Powiatu.

Pozostańcie NAWODNIENI!!!

Anna Kurek, Wojciech Kania, Kacper Rzepa, Mateusz Urbaniak, Karol Lalik, Hubert Ziętara.


17 marca 2022 r.

Pomóżmy obywatelkom Ukrainy!

Społeczność Konopy wielokrotnie pokazała, że jest wrażliwa na ludzkie potrzeby, że chce i potrafi pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

W ciągu ostatnich dni na dworcu PKP w Katowicach pojawiło się tysiące obywatelek Ukrainy, które w ucieczce przed wojną postanowiły wraz z dziećmi schronić się w Polsce. Często brakuje im podstawowych produktów takich jak środki higieny higieny osobistej.

Chcemy wyjść naprzeciw ich potrzebom i stworzyć pakiet podstawowych produktów, które otrzymają, wysiadając z pociągu, tak, by mogły się odświeżyć po wyczerpującej, czasem trwającej kilka dni podróży.

Co będzie zawierał nasz pakiet?

  • szampon, mydło, żel pod  prysznic, podpaski, wkładki higieniczne, szczoteczkę i pastę do zębów, dezodorant – wszystko w małych, poręcznych opakowaniach.

Do zestawu dołączymy również listę najważniejszych zwrotów w języku polskim z tłumaczeniem na język ukraiński.

Nasz cel to skompletowanie 100 pakietów. Małe gesty znaczą wiele! Gdyby każdy z nas przekazał na ten cel choćby 2 zł, moglibyśmy pomóc aż 100 kobietom w potrzebie!

Jak można włączyć się do akcji?

Wpłacając dowolną kwotę na naszą zbiórkę na stronie: https://zrzutka.pl/x68kwz pozwolicie na hurtowy zakup kosmetyków w małych opakowaniach, tak, by każda z pań otrzymała te same, dobre jakościowo produkty.

Pokażmy na co nas stać i po raz kolejny podzielmy się dobrem, bo przecież KONOPA POMAGA.

Koordynatorem akcji jest Szkolne Centrum Wolontariatu i p.prof. Agnieszka Jerzyk.


4 marca 2022 r.

Raz jeszcze pragniemy wrócić do II Koncertu Charytatywnego Konopnickiej, który odbył się 7 lutego b.r. Pierwszą fotorelację możecie znaleźć na naszej stronie FB we wcześniejszym poście.

Czas na kolejne podsumowanie. Podczas aukcji charytatywnej na rzecz ciężko chorej Lenki Surmy udało nam się zebrać niesamowitą kwotę – 10120 zł. Chcielibyśmy po raz kolejny podziękować artystom naszej szkoły oraz wszystkim przybyłym za ogromne serce i szczodrość.

Wspominamy koncert także dlatego, by podkreślić, jak ważna jest dla naszej społeczności troska o innych – chorych, skrzywdzonych, potrzebujących…

W tych dniach działamy dalej, angażujemy się w pomoc dla cierpiącej Ukrainy (w naszej szkole trwa miejska zbiórka darów).


31 stycznia 2022 r.

II Koncert Charytatywny Konopy – aukcja

II Koncert Charytatywny zbliża się wielkimi krokami. Gramy dla cudownej dziewczynki – Lenki, która od wielu lat walczy dzielnie z nowotworem.

W trakcie koncertu będziecie mogli wesprzeć Lenkę, licytując dzieła artystyczne, utalentowanej młodzieży naszego liceum, jak i inne przedmioty.

Poniżej prezentujemy nasze aukcje.

Zapraszamy

10.02.2022 / godzina 17.00 / Sala Teatru Pałacu Młodzieży w Katowicach

Aukcja – nazwiska twórców z numerem licytacji

1. Aleksandra Jabłońska 1a1

2. Iga Kudala 1b2

3. Karolina Szkutnik 1a1

4. Szymon Stępień 1a1

5. Oliwia Zielińska 1b2

6. Zuzanna Lelątko 1b1

7. Martyna Stawinoga 3b2

8. Magdalena Kubica

9. Sylwia Kak 1b2

10. Stella Bladon 0h

11. Wiktoria Lenga 1a1

12. Aleksander Olszówka 1a1

13. Julia Przechodzka 1a2

14. Koszulka piłkarza reprezentacji polskiej w piłce nożnej – Kamil Kosecki

15. Maryna Komander 0h

16. 2x voucher – indywidualny dwugodzinny trening z gimnastyki artystycznej

17. Voucher na miesięczny pakiet wokalnych lekcji grupowych

18. Voucher na 3 godziny nagrań dla wokalisty w studiu nagraniowym w Warszawie


14 grudnia 2021 r.

II Koncert Charytatywny Konopy

Razem możemy więcej

Serdecznie zapraszamy na II Koncert Charytatywny Konopy pod hasłem „Razem możemy więcej”, który odbędzie się :

10 lutego 2022 r. o godzinie 17.00 w Pałacu Młodzieży w Katowicach

W programie znajdą się między innymi występy utalentowanych uczniów Konopy oraz A U K C JA dzieł artystycznych naszych kolegów i koleżanek.

Liczymy na Państwa przybycie i wsparcie naszej aukcji, z której dochód zostanie przekazany na sfinansowanie leczenia Lenki Surmy. Dziewczynka choruje na wyściółczaka anaplastycznego III-go stopnia, który jest jedną z odmian nowotworu złośliwego. Lenka jest siostrą absolwenta naszej szkoły, dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w wydarzeniu!

Od stycznia startujemy ze sprzedażą biletów/cegiełek w cenie:

20 zł – bilet na koncert

10 zł – cegiełka

ZRÓBMY, CO W NASZEJ MOCY, ABY LENKA MIAŁA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ!

Komitet organizacyjny


30 listopada 2021 r.

Zostań wolontariuszem Szkolnego Patrolu

Jak co roku zapraszamy uczniów naszej szkoły do zapisywania się do Szkolnego Patrolu, a w dniach 29 i 30 stycznia do zbiórki funduszy na rzecz jubileuszowej 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uwaga: zapisy trwają tylko do 20 grudnia !!!

Szczegółowe informacje jak zapisać się do Szkolnego Patrolu znajdziecie w tym linku:

https://www.facebook.com/SzkolnyPatrolKatowice/posts/2132669320223018

Marcin Władyka

Szef „Szkolnego Patrolu”

szkolny.patrol@interia.pl

https://www.facebook.com/SzkolnyPatrolKatowice/


23 listopada 2021 r.

Szlachetna Paczka Konopy 2021

Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się do naszej akcji charytatywnej: Szlachetna Paczka Konopy 2021!

W tym roku zbieramy pieniądze na paczkę świąteczną dla p. Jolanty i p. Krzysztofa.

„Pan Krzysztof i pani Jolanta to samotne, ale zgodne i dobre małżeństwo. Pan Krzysztof po poważnym wypadku (pęknięcie kręgosłupa) długo leżał w śpiączce i nie wrócił do pełnej sprawności, był zmuszony udać się na wcześniejszą emeryturę. Ma poważne problemy z poruszaniem się, każdy jego ruch to ogromny ból. Pani Jolanta jest cały czas przy mężu, bardzo o niego dba, choć sama jest osobą schorowaną”.

W zależności od wysokości kwoty, za zebrane środki zakupimy: węgiel, pralko-wirówkę, żywność
oraz
bluzę polarową w ciemnym kolorze dla p. Krzysztofa (L), buty zimowe dla p. Jolanty (rozm. 40) lub bon na obuwie, odkurzacz (którego rodzina nie posiada), pościel 160/200, koc, zestaw kosmetyków i maszynki do golenia dla p. Krzysztofa, torebkę i portfel dla p. Jolanty.

Można nas wesprzeć wpłacając dowolną kwotę tutaj: https://zrzutka.pl/az2ddj

Wspólnie podzielmy się dobrem!

W tworzenie paczki uczniowie mogą się również włączyć, kupując określone produkty żywnościowe lub środki higieniczne, pamiętając, że tym razem naszymi obdarowywanymi są osoby starsze wiekiem.

Potrzebne produkty to: ryż, kawa, herbata, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, kawa parzona i kawa rozpuszczalna.
Mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące.

Akcję koordynują Szkolne Centrum Wolontariatu i klasa 3a2