Podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie klas maturalnych realizujący rozszerzenie z geografii uczestniczyli w warsztatach przedmiotowych zorganizowanych na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Sląskiego w Sosnowcu.

Tym razem wybraliśmy się na zajęcia w trzech blokach tematycznych:
– GIS (Geograficzny System Informacji), czyli mapa w komputerze – zajęcia praktyczne z zakresu kartografii, opracowanie mapy Afryki i Katowic w oparciu o programy komputerowe wykorzystujące dane systemu GIS.
– Prognozowanie pogody – samodzielne opracowanie mapy synoptycznej i ułożenie prognozy pogody.
– Rozpoznawanie skał – wykład i zajęcia praktyczne z zakresu klasyfikowania skał i ich rozpoznawania.
Po zakończeniu zajęć zainteresowani uczniowie mogli również zwiedzić Muzeum Ziemi, gdzie znajdują się wystawy z zakresu dziejów życia na Ziemi, krajobrazów naszego regionu sprzed 200 mln lat, ewolucji człowieka oraz kolekcja skał i minerałów.
Zamieszczamy krótką fotorelację.