W ubiegłą sobotę odbył się Dzień Otwarty Konopnickiej 2017. Z radością informujemy, że tegoroczna prezentacja naszej szkoły zgromadziła jeszcze większe grono zainteresowanych gimnazjalistów i ich rodziców, niż w latach poprzednich. Jak zwykle dzień rozpoczął się od spotkania pani dyrektor dr Jolanty Mol z kandydatami do szkół ponadgimnazjalnych, podczas którego zaprezentowana została oferta szkoły w roku 2017/2018. Następnie uczniowie gimnazjów pod opieką uczniów naszego liceum rozpoczęli zwiedzanie szkoły. Dla naszych gości przygotowane zostały prezentacje w pracowniach przedmiotowych, lekcje otwarte, pokazy tańca i możliwości sportowej bazy szkolnej. W głównym hallu można było uzyskać informacje na temat każdej z funkcjonujących w naszym liceum klas (biol-chem, dwujęzyczna hiszpańska, lingwistyczna, sigma), działał także punkt informacyjny Rady Młodzieżowej II LO.

 

Drodzy Gimnazjaliści! Jeśli spodobała Wam się oferta naszego liceum, jeśli szukacie szkoły, która łączy wysoki poziom kształcenia (100% zdawalność matury!) z bardzo dobrą atmosferą i komfortowymi warunkami (basen, szafki dla uczniów, szerokie korytarze) – zapraszamy! Z przyjemnością powitamy Was jako naszych uczniów w kolejnym roku szkolnym.

 

ZOBACZ FOLDER: OKŁADKA, WNĘTRZE

 

Serdecznie dziękujemy Operze Śląskiej w Bytomiu za udostępnienie strojów historycznych!