Kolejny wielki sukces naszego szkolnego teatru hiszpańskiego! Sztuka „La noche más corta” („Najkrótsza noc w roku”) reżyserowana przez Juanę Verdú López zdobyła nagrodę pierwszego miejsca na X Konkursie Teatrów w Języku Hiszpańskim organizowanym przez Ambasadę Hiszpanii, a Patryk Czardybon dostał wyróżnienie dla Najlepszego Aktora. Festiwal odbył się 5 i 6 marca 2015 roku w Warszawie. Ośmioro uczniów naszej szkoły (Elżbieta Pańczyk, Kinga Dymowska, Karolina Bolek, Adrianna Hanslik, Patryk Czardybon, Mateusz Gałecki, Marcin Bartosiak, Błażej Walczak) zmierzyło się z dziesięcioma grupami teatralnymi z sekcji dwujęzycznych z całej Polski. Razem ze zdobywcami drugiego miejsca pojadą reprezentować nasz kraj na międzynarodowy finał, który w tym roku odbędzie się w Rumunii.  Zaś w Polsce będzie ich można zobaczyć w Instytucie Cervantesa w Warszawie oraz na deskach Teatru Korez (14 kwietnia 2015, bilety dostępne u członków obsady).