Już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Prawnika i Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Rozpoczęliśmy uroczystym apelem, w którym brała udział cała społeczność liceum wraz z zaproszonymi gośćmi – edukatorami z Regionalnej Izby Radców Prawnych w Katowicach oraz gościem specjalnym – Pełnomocnikiem Terenowym Rzecznika Praw Obywatelskich (dla woj. śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego) dr Aleksandrą Wentkowską.

Oficjalna część otwarta została przywitaniem gości przez panią dyrektor – dr Jolantę Mol.

Następnie odbyły się trzy panele: wykład poprowadzony przez Panią Rzecznik na temat mowy nienawiści oraz konkurs wiedzy o prawie i konkurs symulacji rozpraw z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego.

Najlepsi w zmaganiach konkursowych otrzymali wartościowe nagrody (ufundowane przez Regionalną Izbę Radców Prawnych) oraz dyplomy.

Obchody Dnia Prawnika związane są z projektem edukacji prawnej w klasach, które realizują rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia prowadzone są przez edukatorów z Regionalnej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Poniżej krótka fotorelacja z tegorocznych obchodów: